bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

duben 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fotogalerie

Videogalerie

Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013 Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013
Duration: 77
Date: June 5, 2014
Views: 785
Roztocký Drsoň Junior (2015) Roztocký Drsoň Junior (2015)
Duration: 200
Date: September 15, 2015
Views: 256
Roztocký Drsoň Junior (2016) Roztocký Drsoň Junior (2016)
Duration: 385
Date: October 10, 2016
Views: 222

Jujutsu

jujutsu-dracek.jpgJujutsu je japonské bojové umění sebeobrany. V našem klubu vyučujeme formu sebeobranou, což znamená, že učíme děti jak se bránit proti šikaně, ale i jak se chovat v kontaktu s cizí osobou. Samozřejmě také klademe důraz na etiku, filozofii bojových umění a historii jujutsu, aby děti poznaly, o čem bojová umění skutečně jsou. Velký důraz klademe na kondiční přípravu tak, aby si děti oblíbily pohyb a dávaly mu přednost před sezením u počítače. Zde naleznete všechny informace, které potřebujete znát, abyste se rozhodli, zda-li je jujutsu vhodným bojovým uměním pro vašeho syna či dceru (sice už vím, že je, ale dovolte mi to prokázat :-) 
 

"Není uměním v konfliktu zranit člověka. Uměním je zranit jej pouze tak málo, abyste měli situaci plně pod kontrolou."

Profesor Wally Jay, zakladatel školy Small Circle Jiu jitsu

 
Kromě toho zde také naleznete články o vlivu jujutsu na rozvoj dítěte, rozdílné přístupy k výuce, vztah děti a sebeobrana, a mnoho dalších informací. Cílem je poskytnout vám maximum informací proto, abyste se mohli rozhodnout, kam svou ratolest nakonec dáte. Ono fakticky není ani tak důležité, aby to byl náš klub. Důležité je, aby dítě cvičilo a hrálo si se svými kamárády fyzicky a venku na čerstvém vzduchu, případně v tělocvičně a nikoliv pouze virtuálně prostřednictvím počítačových her či sociálních sítí jako je facebook či twitter.
 

Nejnovější články Jujutsu:

Proč by už děti měly cvičit se „zbraněmi“

Vydržte, než si uděláte názor. Vězte, že to velmi pravděpodobně bude jinak, než si právě teď myslíte. Zbraňový program byl posledním dílkem v našem klubu jujutsu, který bylo potřeba kompletně nově definovat. Proč kompletně nově? Protože učíme děti. A to znamená, že děti mají zcela rozdílné potřeby, požadavky a očekávání na rozdíl od těch dospělých. I zcela jiné cíle a tím pádem jsme museli logicky použít i jiné metody výuky

Číst dál...

Roztocký klub Jujutsu

Co je to jujutsu?

Jujutsu je japonské bojové umění sebeobrany. Výhodou jujutsu jsou jeho techniky, které se dokáží přizpůsobit útoku tak, aby obrana byla přiměřená intenzitě útoku a zároveň i v rámci platných právních předpisů. Jujutsu v sobě zahrnuje techniky úderů a kopů, hodů a porazů, škrcení a pák, ale i kontroly protivníka ve všech pozicích. V pokročilé sebeobranné formě se k neozbrojené sebeobraně přidávají i techniky sebeobrany s holí, nožem či pistolí (techniky se zbraněmi se však vyučují až pokročilí studenti).

Číst dál...

Historie jujutsu v Čechách 2/2

Pojďme se tedy podívat na počátky z pohledu zjištěných faktů a začněme maličko obšírněji. Před rokem 1907 nebyl na českých vysokých školách v Praze žádný samostatný organizovaný tělovýchovný program. To se změnilo až s příchodem Dr. Miroslava Tyrše, který byl docentem vysoké školy technické (1881-1884), kde přednášel dějiny umění výtvarných. Do té doby totiž většina sportovních aktivit fungovala „pouze“ v rámci Sokolů a/nebo sportovních klubů (jako například S.K. Slávia či S.K. Smíchov), kde se cvičil především tenis a šerm.

Číst dál...

Historie jujutsu v Čechách 1/2

Příchod jujutsu do České republiky (1910 – 1945)

Při svém hledání počátků příchodu jujutsu do Čech jsem prostudoval mnoho historických materiálů. Bohužel jsem však až na jeden nepřímý důkaz (viz dále) nenašel žádnou informaci, která by potvrzovala, že by u nás bylo vyučováno jujutsu již před rokem 1905 a že by se jednalo o jiné jujutsu, než Kodokan judo.

Číst dál...