bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Fotogalerie

Videogalerie

Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013 Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013
Duration: 77
Date: June 5, 2014
Views: 814
Roztocký Drsoň Junior (2015) Roztocký Drsoň Junior (2015)
Duration: 200
Date: September 15, 2015
Views: 278
Roztocký Drsoň Junior (2016) Roztocký Drsoň Junior (2016)
Duration: 385
Date: October 10, 2016
Views: 231

Jujutsu

jujutsu-dracek.jpgJujutsu je japonské bojové umění sebeobrany. V našem klubu vyučujeme formu sebeobranou, což znamená, že učíme děti jak se bránit proti šikaně, ale i jak se chovat v kontaktu s cizí osobou. Samozřejmě také klademe důraz na etiku, filozofii bojových umění a historii jujutsu, aby děti poznaly, o čem bojová umění skutečně jsou. Velký důraz klademe na kondiční přípravu tak, aby si děti oblíbily pohyb a dávaly mu přednost před sezením u počítače. Zde naleznete všechny informace, které potřebujete znát, abyste se rozhodli, zda-li je jujutsu vhodným bojovým uměním pro vašeho syna či dceru (sice už vím, že je, ale dovolte mi to prokázat :-) 
 

"Není uměním v konfliktu zranit člověka. Uměním je zranit jej pouze tak málo, abyste měli situaci plně pod kontrolou."

Profesor Wally Jay, zakladatel školy Small Circle Jiu jitsu

 
Kromě toho zde také naleznete články o vlivu jujutsu na rozvoj dítěte, rozdílné přístupy k výuce, vztah děti a sebeobrana, a mnoho dalších informací. Cílem je poskytnout vám maximum informací proto, abyste se mohli rozhodnout, kam svou ratolest nakonec dáte. Ono fakticky není ani tak důležité, aby to byl náš klub. Důležité je, aby dítě cvičilo a hrálo si se svými kamárády fyzicky a venku na čerstvém vzduchu, případně v tělocvičně a nikoliv pouze virtuálně prostřednictvím počítačových her či sociálních sítí jako je facebook či twitter.
 

Nejnovější články Jujutsu:

Příchod Jujutsu do Velké Británie 4

V květnu roku 1906 připlouvá do Anglie Gunji Koizumi, kde si hned našel práci jako hlavní instruktor ve škole Kara Ashikagy ve městě Liverpool. Jak tvrdí tehdejší inzeráty, Ashikaga učil Yoshimosa ryu jujutsu. Podle všeho však jak Kara Ashikaga, tak i Yoshimosa ryu byly vymyšlené. Později se ukázalo, že Kara Ashikaga byl ve skutečnosti jakýsi Mr.Thomas, který ani neměl vlastní dojo a proto provozoval pouze korespondenční jujutsu kurz. Gunji se mu snažil pomoci, ale trvalo to jen dva měsíce, než Mr.Thomas usoudil, že finančně to asi nebude úplně zlatý důl a svůj korespondenční kurz ukončil. Tony Wolf dále zjistil, že celý korespondenční kurz Mr.Thomase byl patrně postaven na knize Harry Hall Skinnera z roku 1904 Jiu-jitsu: A comprehensive and Copiously Illustrated Treatise on the Wonderful Japanese Method of Attack nad Self Defense.

Číst dál...

Příchod Jujutsu do Velké Británie 3

Pravděpodobně vůbec první ukázka jujutsu na půdě Velké Británie proběhla v roce 1892, když Takashima Shidachi (Yoshin ryu jujutsu) začal dávat jujutsu lekce v Japonské společnosti se sídlem v Londýně. Součástí jeho praktických ukázek (ve společenském obleku) byl i jeho student Daigoro Goh, který byl zároveň i kancléřem japonského konzulátu a sekretářem Japonské společnosti.

Další zmínku o jujutsu nalezneme v publikaci The Idler (Povaleč / Lenoch) z roku 1892, kde je popsán souboj mezi Inugami Gunbeiem (student Kyushin ryu jujutsu) a známým zápasníkem Onogawou Kisaburo, kterého porazil a následně se stal jeho učitelem.

Číst dál...

Příchod Jujutsu do Velké Británie 2

V roce 1877, v té době již osmnáctiletý, Jigoro Kano začal studium školy Tenjin Shinyo ryu jujutsu na Tokijské císařské univerzitě. Jeho sensei byl chiropraktik a učitel Fukuda Hachinosuke. A už o dva roky později se Kano zúčastnil veřejné demonstrace jujutsu před americkým prezidentem Ulysses S.Grantem. Spolu s ním techniky předváděl i jeho mistr, Fukuda Hachinosuke, dále sensei Iso Mataemon Masatomo a student Godai Ryusaku. Po smrti mistra Fukudy přešel Kano k mistrovi Iso Mataemon Masatomo, kde pokračoval ve svém studiu jujutsu. Kano si již tehdy uvědomil, že díky své malé postavě musí upravit některé techniky tak, aby mu fungovaly proti většímu (vyšší a/nebo těžší) protivníkovi.

Číst dál...

Příchod jujutsu do Velké Británie 1

V tomto cyklu si popíšeme období příchodu japonského bojového umění jujutsu do Velké Británie až do doby těsně po druhé světové válce. Právě podivuhodné cesty, kterými se jujutsu postupně dostávalo na Západ, mě velmi fascinují už mnoho let. I proto jsem se rozhodl napsat tento cyklus a přiblížit vám postupně celou historii stylu, kterým se nechávaly inspirovat mnohé moderní styly boje i bojových sportů a který stál i u zrodu takových fenoménů jako například UFC, MMA a v současnosti i nejpopulárnější sportovní formy jujutsu zvané brazilské jiu jitsu. Historii jujutsu v Čechách jsme si popsali podrobně již zde. Podle dostupných informací, které jsem v článku i zveřejnil, se k nám před druhou světovou válkou (a pravděpodobně ani po ní, až do roku 1989) více jujutsu škol nedostalo.

Číst dál...